Dexter 9.díl – Mladé a neklidné (Teenage Wasteland)

Jasný důkaz viny, to je po čem nyní Dexterovo srdce touží nejvíce. Je si naprosto jist vinnou Jordana Chase, avšak dokud nezíská nějaký důkaz jeho angažmá v tom co se stalo Lumen, nemůže vypustit svého temného společníka. K nějakému tomu důkazu se snaží dopídit na individuálních sezení s Jordanem. Ovšem jak se zdá, nejspíše to bylo jen bezpředmětné běhání na páse. Tedy pokud tu nemáme zvrat. Ampulka s krví by mohla mýt symbol trofeje. Je potřeba odebrat vzorek pro analýzu. Ten odhaluje přítomnost další ženy. Problémové alkoholičky, co ale žije. Jaký může mýt pro Jordana význam, že nosí její krev při sobě? To bude potřeba vypátrat.

Debra se jen těžko smiřuje se svým přeřazením do archivu. Tak moc dřela na odznak detektiva a nyní by měla třídit složky. To se k ní vůbec nehodí. A téměř okamžitě dokazuje své detektivní nadání. Případ dívek v barelu byl sice již uzavřen, ovšem podle zprávy koronera, se našlo několik vzorků DNA. Boyde nebyl jediný, je potřeba případ znovu otevřít. O tom však Laguertová nechce ani slyšet, vše bere jako osobní mstu Debry. Na povrch vyplouvá i důvod Quinnova nuceného volna. Ten si chtě nechtě musí přiznat svůj omyl. Je si jist Dexterovou vinou, ovšem vztah s Debrou je pro něho víc. Chce tedy Liddyho odvolat ze sledovačky. Avšak Liddy si je vědom vážnosti noční vyjížďky na lodi, tohle je pořádně velké. Tímhle bude moci pořádně zavařit Laguertové.

Odebrání vzorku krve s Jordanovi ampulky prozradilo Dexterovo krytí. V tuto chvíli Dexter lituje svého rozhodnutí, měl být v prvé řadě dobrým otcem a neriskovat, když je Astor v Miami. Nyní se musí potýkat s následky, někdo nejspíše Astor a její kamarádku unesl. Je potřeba rozjet pátrání, jenž naštěstí končí méně závažným zjištěním. Astor je v pořádku. K útěku od prarodičů jí tentokrát nevedla mladická nerozvážnost, ale snaha pomoci druhému člověku. Její kamarádka si doma zažívá s otčímem peklo a to je něco, s čím si Dexter dokáže poradit. Konečně se mu tím snad podaří alespoň částečně zacelit jejich pošramocený vztah.

Comments are closed.