Dexter 12.díl – Konec světa (This Is the Way the World Ends)

Jaký to paradox. Poté kolik lidí jeho rukou skončilo na dně moře, tento osud čeká i na něho. V tuto chvíli nepřichází žádný slet životních událostí. Ba naopak přemýšlí o lidech, co tu zanechá. Lituje chvil, jenž mohl strávit s Harrisnem, že ho neuvidí vyrůstat. Ale zázraky se nejspíše dějí. Stará pomlácená bárka vezoucí imigranty na Floridu ho vytahuje z temných vod oceánu. Tolik štěstí si snad ani nezasloužil, i když protentokrát si to bude muset pěkně odpracovat. Kapitán lodi je pořádně vypočítavá zrůda, co hodlá své pasažéry okrást. Jediné, co mu Dexter může v tuto chvíli nabídnout je smrt.

Rychlé přivítání s nejbližšími je jediné, na co v této chvíli má čas. Policie našla zavražděný manželský pár. Příjezd na místo činu jasně ukazuje na Travise. Krom dvou mrtvol tu zanechal ještě své umělecké dílo. Dexter jakožto nebezpečná šelma je celkem výstižná, ovšem tato skutečnost musí zůstat před kolegy utajena. Stejně tak malůvka v odpadkovém koši. Je to Travisův poslední odkaz, završení jeho cesty ke konci světa. Kam Travis míří tuší i Debra. Hledá horu, kde bude moci přivítat svého boha. A jelikož je v Miami, bude se nejspíše jednat o nějakou výškovou budovu, kde dojde k další oběti. Náčrt v deníku profesora Gellara je v tomto poměrně výstižný.

V tuto chvíli však nikdo absolutně nemůže tušit, kdo má sehrát úlohu obětovaného jehněte. Travisovi kroky vedou do Dexterova bytu, kde si vyhlíží svou poslední oběť, Harrisona. Toho unáší ze školní besídky. Dexter rozehrává další bitvu s časem, v níž jde o život jemu nejcennější osoby. Naštěstí má přesnou představu, kde Travis hodlá během zatmění slunce udeřit. Poslední bitva vzplála a přežít jí muže jen jediná šelma. Travis se vrátí do starého kostela, aby zde spatřil svého boha. Jen kdyby se svědkem tohoto výjevu Dexterova pravého já nestala Debra.

Comments are closed.