Dexter 10.díl – Svědkův učeň (Ricochet Rabbit)

Pohled do mrazáku Dextera přímo šokuje. Gellar byl celou dobu mrtví, to znamená jediné, jediným Vrahem soudného dne je Travis. Zjištění, že Travisův temný pasažér je jeho součástí mění Dexterův pohled na snahu jej zachránit. Již se přestane řídit všemi těmi náboženskými otázkami, které mu nasadil do hlavy bratr Sam. Od této chvíle je zase tím starým dobrým Dexterem, co uznává jen vědu. A intuice mu v tuto chvíli říká jediné, musí zastavit řidiče, aby zabil temného pasažéra. Lov na Travise se stává osobní. Nikdo a nic se mu nesmí postavit do cesty při honbě za Travisem. A rozhodně ho nikterak nenadchne ani Louisova posedlost jeho osobou. A to samé platí i pro jeho hru, kdo normální by chtěl vědět, jak se cítí sériový vrah?

Ostrá kritika Louisovi pýchy přináší radikální změnu v jeho chování. Náhle je pryč ten milý chlapík, co s nadšením pomáhal policii. Jen díky jeho stopě se podařilo najít opuštěný kostel, kde se celou dobu Travis s Gellarem ukrývali. Příchod do kostela značně padá zejména na Debru. Padá na ní záchvat úzkosti a pochopení jako vždy hledá u svého bratra. Během terapie jí je jasné, co to znamená. Již jako malá se utíkala schovávat k Dexterovi. Jsou si hodně blízcí a na tom nějaké sourozenecké šarvátky nemohou nic změnit. Co se ale změní dozajista, je postoj k Matthewsovi. Debře se konečně podařila odhalit totožnost muže, jenž byl přítomen předávkování dívky. Byl to Thomas Matthews.

Mezitím si celé oddělení láme hlavu dalším výjevem, jenž má následovat. Jediné, co mají k dispozici je obraz s poznámkou pelyněk. To Dexter se mnohem více zajímá o Travisovu osobu. Na blogu profesora Gellara mu zanechal vzkaz. Podle něj by jeho dalším krokem měla být Holly, žena jíž nechal jít. Nyní hodlá svou chybu napravit a rozhodně se do toho nehodlá pustit sám. Jako své pomocníky si bere Beth a Steva Dorseyovi. S jejich pomocí hodlá nejen vypátrat Holly, ale zejména vypustit jedovatý plyn. A v tuto chvíli je Dexter zřejmě jediným člověkem, kdo zná jeho plány. Je potřeba se rozhodnout. Jde mu více o to najít Travise nebo zachránit lidské životy?

Comments are closed.