Dexter 8.díl – Hříšní lidé města miamského (Sin of Omission)

Návrat z divokého tahu do Nebrasky sebou nese nejedno překvapení. Debra již ví o přítomnosti druhého pachatele v případu Vraha soudného dne. Dokonce má již vytipované podezřelé a začíná je postupně eliminovat. Dexterovi nezbývá příliš času, musí přinutit Travise mu vydat profesora Gellara. Avšak i když si je Travis již vědom svého špatného chování, profesora se bojí natolik, že odmítá spolupracovat. Jde tu i o jeho sestru, u jejíž dveří zvoní i Debra. V tuto chvíli ani nemůže tušit, jak moc toto setkání bude osudové. Jakoby nestačili všechny ty problémy, jenž již má. Musí řešit krátce po nástupu do své funkce takto mediálně hlídaný případ.

Ke všemu během vyšetřování se jí na týden vypařil neznámo kam expert na krevní stopy. A právě ona Dexterova uzavřenost jí přímo ničí. Proč jí sakra neřekl, že má namířeno do Nebrasky. To musel jet tak daleko, aby si promluvil o tom co ho tíží. Jakoby se mezi nimi vytvořila zeď tajemství. To je něco, co má Debra potíž zvládnout, ona by si tak přála, aby se jí bratr otevřel a on se místo toho neustále někam ztrácí. Dalším problémem je případ mrtvé šlapky. Podle pitevní zprávy sice šlo o předávkování, ale je patrné, že někdo byl na místě činu a to by měl být důvod nechat případ prozatím otevřený. Laguertová však dost tlačí na uzavření vyšetřování, což je samo o sobě podivné. Nemít tolik starostí s dalším výjevem Vraha soudného dne, dozajista by kladla větší odpor. Takhle je ráda i za obyčejné zázraky života.

Pohled na další dílo profesora Gellara Debře bere dech. Tohle je Travisova sestra, již není pochyb, kdo je tím hledaným komplicem. Policie začíná být až nebezpečně blízko, Dexter musí urychleně najít stopu vedoucí ke Gellarovi, který dozajista stojí za zmizením Travise. Vodítkem by mu mohlo být jméno kněze. Ten sice již trpí silnou demencí, ale i tak je vodítkem. Jeho starý kostel je již dvacet let opuštěný. To je přímo ideální místo pro ukryt nábožensky založeného Gellara. Avšak prověření této stopy sebou nese rozepří s Debrou. Ta si potřebuje s někým o všem popovídat, cítí totiž vinu za smrt sestry Travise. Krátce potom, co s ní mluvila, jí našli mrtvou. Navíc s její vizitkou.

Comments are closed.