Dexter 9.díl – Mrazivé zjištění (Get Gellar)

Travis je konečně připraven pomoci Dexterovi chytit profesora Gellara. Je více než jasné, že se před ničím nezastaví a pokud jej nenajdou, bude pokračovat ve svém díle. Dalším výjevem má být číše božího hněvu. Jediným pojítkem je poznámka na obrazu 2Lot. Je nezbytně nutné tento rébus vyřešit, jinak zemře další člověk. A jak se zdá, Gellar si pro tento svůj živí obraz nemohl vybrat lépe. Profesor Trent Casey je neúnavným křižákem ateismu. Hlásá svoji pravdu popírající boha, kdo jiný by měl být příští obětí. Gellar je však až příliš chytrý a Dexterovu přítomnost očekával. Místo záchrany jeho života se tedy Dexter musí vydat na další místo činu. Policie se až příliš nebezpečně začíná přibližovat profesorově stopě. Hodně jim pomáhá Masukův nový stážista. Podařilo se mu vypátrat místo, odkud Gellar aktualizoval svůj blok. Je tedy jen otázkou času, než se dostanou do nedalekého opuštěného kostela.

Naštěstí Debřino pátrání dost brzdí Quinnovi noční tahy. Tentokrát to pořádně přehnal. Opít se a žádat striptérky o ruku je jedna věc, ale ztratit služební zbraň i s mobilem je jiné kafe. Angel svého parťáka sice kryje, ale rozhodně není spokojen. Je tedy čas mu to vysvětlit pěstmi. Pořádný pěstní souboj čeká i Debru. Po návštěvě otce zemřelé dívky se rozhodla její případ otevřít. A je jí naprosto jedno, jak moc tím naštve Laguertovou. Ovšem tahle hra sahá mnohem výše. Ten koho Laguertová kryje je Matthews a ten o odhalení vůbec nestojí. Zřejmě začíná litovat Debřina povýšení. Ta její tvrdohlavost a neústupnost se mu nyní příliš nehodí.

Pohled na Caseyho tělo Dexterovi až příliš nápadně připomíná práci jeho bratra Briana. Pokud Gellar nezměnil způsob práce, má to svým způsobem být i vzkaz. Gellar ví, že po něm Dexter jde a to ho dělá ještě nebezpečnějším. Je potřeba použít Travise jako návnadu. Pokud bude profesor věřit, že se k němu hodlá vrátit, tak se s ním dozajista bude chtít sejít. A až se to stane, odpomůže Travisovi od jeho temného pasažéra. Toho svého se asi nikdy zbavit nedokáže, ale Travisovi pomoci může. Je v tom i trochu sobeckosti. Pokud dokáže pomoci někomu druhému, možná mu to umožní se stát lepším otcem. Jenže to by plánované setkání ve starém kostele nesmělo mít nečekané rozuzlení. Tak tohle opravdu nečekal.

Comments are closed.