Dexter 11.díl – Řekni to mé ruce (Talk to the Hand)

Policie při prohlídce jachty nachází jasné důkazy směřování Travise. Hodlá někde vypustit jedovatý plyn. Do případu se tedy vkládá Vnitřní bezpečnost, která se pouští do prověřování, zda se nejedná o napojení na teroristickou buňku. Tím dost značně komplikuje další vyšetřování, jelikož si přisvojili všechny složky. Když se k tomu ještě přidá nezvěstný Angel, tak je vše na pováženou. A to ještě netuší, co si pro Debru Travis nachystal. To ona se ho snaží zastavit, další výjev je tedy určen jí. Beth Dorseyová se vydává na policejní stanici, aby na oddělení vražd vypustila smrtelný plyn. V tuto chvíli je Dexterova všímavost jedinou nadějí na záchranu sestry i všech ostatních kolegů.

Krom pokusu jí zabít musí Debra čelit otázkám svědomí. Zná pravdu o Matthewsovi a je jen v jejích rukách, jak s touto situací naloží. Matthews při ní vždy stál a byl to člověk, jemuž brečela na rameni na pohřbu otce. Přeci by ho nemohla takhle potopit. To si od ní nezaslouží. Ovšem je tu osoba, která na podobné zaváhání čekala. Laguertová neváhá využít příležitosti a Matthews je donucen k odchodu do důchodu. Značně podivné chování se projevuje i u Louise. Ten je stále posedlí touhou potěšit Dextera a jako takový malý dar mu hodlá zaslat protézu s případu Vraha z chlaďákem. Jedná se snad o pouhé gesto, nebo má nějaké tušení?

Dexter rozhodně nemá čas řešit Louise. Pro něho je prioritou Travis. Ten svými výjevy děsil celé Miami, nyní pošle jeden jasný výjev on jemu. Socha anděla před muzeem, kde Travis pracoval je k tomu přímo ideální. A aby upoutal pozornost, použije ruku profesora Gellara. Tím donutí Travise vylézt s úkrytu a přijít ho hledat. Svým plánem na dopadení Travise si však na sebe šije soukromé pasti. Po událostech na stanici není dvakrát ve výtečném stavu a Travis při potyčce má jasně navrch. Tím se z lovce stává kořist. Dexter má být součástí posledního výjevu před příchodem konce světa.

Comments are closed.