Dexter 8. díl – Cvokař k večeři (Shrink Wrap)

Dexter si je naprosto jist, že Neil Perry není Mrazákovým vrahem. Avšak trochu ho děsí i představa možného konce příběhu. Mrazákový vrah by se mohl svést na vlně Perryho popularity a zamést za sebou stopy. Sice je to nepravděpodobné, ale co když. Je to přeci již tak dlouho, co o sobě dal naposledy vědět. Dexterova domněnka je známá i Laguertové, které se příliš nezamlouvá, jak si veškeré zásluhy za dopadení připsal kapitán Matthews. Vydává se tedy zpovídat Perryho, aby prokázala nastolenou hypotézu. Perry vůbec není jejich muž, dokonce neměl dost odvahy zabít matku. Jediné, čím se provinil, je nabourání policejních záznamů. Jako počítačovému expertovi ani nedalo moc práce přejít přes firewall a číst si v utajovaných záznamech jak na facebook profilu.

Ticho v případu Mrazákového vraha se dost podepisuje na Dexterově psychice. Ze zoufalství dokonce zkouší podat jasně znějící inzerát na internetové seznamce. Jen jedna osoba dokáže pochopit pravý význam slov a snad o sobě dá brzo vědět. Do té doby si musí Dexter najít jiného protivníka. Naštěstí tu je další podivná sebevražda úspěšné ženy. To naprosto nedává smysl, měli všechno, co si mohou přát a přesto šáhli po pistoli a skoncovali se životem. Ač je i tento případ policií uzavřen jako „pouhá“ sebevražda, Dexter si je naprosto jist cizím zaviněním. A jediný pojítkem mezi těmito třemi ženami je jejich psycholog, doktor Meridian. Již první setkání s ním ukazuje na zdatného soka. Meridian vidí do Dexterovi duše a dokáže jí porozumět jako nikdo jiný.

Každé další sezení odkrývá více onoho vlka v srdci, jehož je potřeba občas vypustit ze řetězu. Meridian si umí pohrávat s myslí svých pacientů a přesvědčit úspěšné ženy o jejich nicotnosti. V podstatě je vmanipuloval do situace, kdy ve stisknutí spouště viděli jediné východisko. Avšak ještě není ten pravý okamžik ním skoncovat, ještě Meridiana potřebuje, aby mu pomohl se vypořádat s jeho problémy s Ritou. Dexterovi vždy dělalo problém se emočně obnažit a v okamžiku, kdy na to byla Rita připravena se blížil okamžik, kdy o ní přijde. Pokaždé, když se s nějakou ženou miloval, si všimla jeho prázdnoty a odešla. To nesmí tentokrát dopustit, Ritu si musí udržet. Ona i děti dávají jeho životu alespoň nějaký smysl.

Comments are closed.