Dexter 12.díl – Už je po všem (The Getaway)

Hra na kočku a myš nabrala nový rozměr. Arthur již zná Dexterovu totožnost a mohl by tak ublížit i jeho rodině. Dexter je proto rozhodnut to skoncovat stůj co stůj. Nehledě na nebezpečí se bezhlavě hrne za Arthurem. Zběsilá jízda končí až u parkoviště banky, v níž si Trinity vybírá veškeré své úspory. V tuto chvíli je neopatrný a tedy i snadný cíl. Jen kdyby Dexterova neopatrná jízda nezanechala své následky. Řidič, jemuž urazil zpětné zrcátko, si ho našel a povolal policii. Tohle opravdu nebyla nejvhodnější chvíle na zkrat. Dostat se do vazby mu značně zkomplikovalo život, Trinity se mu mezitím dostal z dosahu. Je potřeba začít od znova a zastavit ho dřív, než zmizí s jeho dosahu.

Po smrti Christine je Debra poslána domů se s tím nějak smířit. Ta se tedy vrací k dlouho odkládanému hledání otcovi milenky. A výsledek jí více než šokuje. Předchozí otcova informátorka jí zaveze k tolik známému domu. Zde jí Brian držel, zde si prožila nejhorší chvíle svého života. Avšak Laura měla syny dva, toho druhého pojal její otec za svého. Dexter je bratr vraha z chlaďáku, tak tohle opravdu nečekala. Odhalení temné minulosti rodiny Morganů však není jediným vítězstvím Debry. Od uneseného chlapce se jí daří získat důležité pojítko k Trinitymu. Logo čtyř stěn jí dovádí až do domu Arthura Mittchella. Ten jak se zdá je však již na útěku a svoji rodinu zde nechal na pospas osudu.

Obdobný názor zastává i Dexter,akorát se rozhodně nehodlá smířit s tím, že by svého drahého přítele Trinityho přenechal F.B.I.. Ti si tento případ převzali do své kompetence. Teď, když je vše uzavřeno se sem vřítili a přisvojili si veškeré zásluhy. Jen je škoda, že Lundy musel za jeho dopadení zaplatit tak vysokou cenu. Trinity ublížil mnoha lidem a poznat Dexterova temného pasažéra si zaslouží jako nikdo předním. A je jen otázkou času, kdy se ho podaří najít. Poté stačí jen ve vhodný okamžik odšroubovat víčko u jeho auta a konfrontovat ho z jeho oběťmi. Tentokrát stěny pokoje bude zdobit pořádná várka fotografií. Trinity neodhalen řádil po třicet let a svůj temný odkaz přenechává Dexterovi i po své smrti.

Comments are closed.