Dexter 12. díl – Britská invaze (The British Invasion)

Odhalení Doaksova pobytu značně Dexterovi komplikuje život. Pokud agenti FBI vtrhnou do chaty a tam najdou Doakse zavřeného v kleci, budou jen stěží věřit, že je opravdu Řezníkem ze zálivu. Zvláště když Laguerová nad svým kolegou a přítelem nezlomila hůl. Její důkazy podpořené svědectvím Doakse by nakonec mohli za mříže dostat jeho. Je potřeba tenhle problém okamžitě vyřešit, avšak i když poruší všechny dopravní předpisy, má jen velice malou šanci se na místo dostat včas. V tuto chvíli však zřejmě bude muset začít věřit ve vyšší moc. Absolutně netuší, co nebo jak, ale přišlo mu to náramně vhod. Společně s důkazy, co na místě činu zůstali, byl Doakse definitivně označen za Řezníka a případ byl uzavřen.

Brzy však Dexterovi dochází osoba, jíž považoval za vyšší moc. Doakse za žádných okolností nemohl otočit ventilem plynu a zapálit sporák. Ne že by nebyl tak hloupí, ale zkrátka nemohl. Za vším stojí Lila. Je úplně stejná jako on, prázdná skovávající se za maskou. To je ten důvod, proč si tolik rozuměli, dvě ztracené duše v širém světě normálnosti. Jen škoda, že si jí bude muset připsat na svůj seznam. Nechat jí jít by bylo příliš nebezpečné, stvořil vlastní monstrum, jenž by se jako tajemný přízrak mohlo vrátit a ohrozit jeho blízké. Je tedy potřeba se s Lilou sejít a naplánovat společný útěk, útěk do temných hlubin oceánu. Dexterovi plány však narušuje Debra. Lila bez nějakého většího přemýšlení okamžitě tuší o co jde, on s ní nikdy nechtěl odjet. A nástroje v Dexterově tašce potvrzují její domněnku.

Lila v tuto chvíli touží po jediném, po kruté pomstě. A pokud něčím dokáže Dextera rozhodit a donutit ho udělat chybu, jsou to děti. Unáší je tedy do svého bytu, kde je již nachystaná past. Ve chvíli, kdy překročí její práh, ocitá se ve smrtelné pasti. Byt je spalován plameny, kouř zaplňuje místnost i jeho plíce. Síly pomalu dochází a naděje na přežití se začínají rovnat nule. Ovšem Harry by dozajista nechtěl, aby se vzdal bez boje. Je čas na poslední zoufalá pokus, prorazit prohořívající dřevěné stěny bytu. Je čas začít věřit ve vyšší moc, co na něho dohlíží, co si přeje, aby pokračoval v tom, co dělá.

Comments are closed.