Dexter 11. díl – S pravdou ven (Truth Be Told)

Vážně zraněný Angel je převezen do nemocnice, kde se setkává téměř celé oddělení Miamské kriminálky. Jen Dexter tak nějak vyčnívá. To všechno objímání při sdělení dobrých zpráv rodině mu je cizí. A navíc má vlastní problémy. Stále se mu vrací výjev z jeho minulosti. Byl u toho, když mu zavraždili matku. Konečně chápe, co se s ním stalo, proč nic necítí. Všechna ta bolest a beznaděj ho změnila. A přesně tohle se mu Mrazákový vrah snažil říci. Konečně mu došel i význam čísla 103. Nejde tu o číslo, nýbrž datum 10.3.1973, chvíli kdy jej Harry našel v tratolišti krve. Krev sehrává důležitou roli i při vyšetřování napadení Angela. Ten se urputně bránil a na jeho košili uvízla kapička útočníkovi krve. Tak teď jen najít vzorek pro porovnání.

Mrazákový vrah se rozhodl napravit svou chybu a přichystat policii další balíček lidských ostatků. To vše v pěkném vánočním balení. Jeho poslední obětí je prostitutka, která navedla Angela na jeho stopu. Další útok Mrazákového vraha naplno rozpoutává i vnitřní boje o moc nad oddělením. Kapitán Matthews možná dostal kvůli Perrymu pořádně přes prsty, ale rozhodně neztratil nic ze svého postavení. To hodně rychle zjistí i Laguerová, jíž právě sděluje své rozhodnutí. Na své pozici končí, bude nahrazena jinou neohroženou ženou, jejíž hrdinství zastíní i oblíbenost Laguerové.

Smyčka kolem Mrazákového vraha se začíná pozvolna stahovat. Průlom jasně naznačuje, že by ten zmetek měl mít hodně brzo prostřeno za mřížemi. Je však jen otázkou, zda se ho podaří chytnout ještě před velkým finále, na nějž si přichystal nečekanou oběť. Dexterovi hodně rychle dochází, kterým směrem by měl zaměřit svou pozornost. Stále tomu nemůže věřit, Rudy mu přeci přinesl kotlety a pivo, přeci to nemůže být on. Ovšem pohled na dveře jeho bytu mluví o něčem jiném. Nač by lékař potřeboval elektronický zámek a bezpečnostní kameru? Je tedy zřejmě potřeba nalézt použitelný vzorek krve a porovnat jej s kapkou s Angelovi košile. Pokud se budou shodovat, není pochyb Rudy Cooper je Mrazákový vrah.

Comments are closed.