Dexter 9.díl – Velké sousto (Hungry Man)

Poté co Dexter zachránil Arthurovi život mu musí věnovat zvláštní pozornost. Jak se zdá pod rouškou zdánlivé rodinné pohody se skrývá něco dalšího, mnohem temnějšího. Dexter považovat Trinityho za vzor dokonalosti, za způsob, jak se vyrovnat s vlastním životem. Avšak čím více toho o Arthurovi ví, tím více jím pohrdá. On si svou rodinu vzal jen jako štít, jen součást dokonalé masky. Zatímco pro všechny ostatní žije dokonalý spořádaný život, uvnitř je cosi shnilého. Strach, to je to pravé slůvko, jímž lze vysvětlit emoci Trinityho blízkých. Syn, dcera a dokonce i matka mají s otce neskonalý strach. Dům je pro ně vězením, v němž musí čelit zlovůli tyrana. A do této situace jak nezvaný host vtrhává Dexter. Vidět Arthura v jeho skutečné póze pro něho není vůbec snadné. Nadevšechno lituje okamžiku, kdy ho nezastavil, když mohl.

Zatímco Dexter tráví Díkuvzdání s rodinou Mitchellových, schází se rodina u něj doma. Debře se pozvání přijmout příliš nechtělo, avšak nakonec dala na naléhání dětí. Sebou si však přivádí Masuku, který se tak stává nechtěným svědkem až přílišné náklonnosti Elliota. Přátelský soused má zřejmě mnohem vyšší cíle, než je sousedská výpomoc s hlídáním dětí. A nutno podotknout, že Dexterova věčná nepřítomnost mu dost usnadňuje práci. Rita se cítí osaměle a v takovou chvíli je zájem ze strany jiného muže až příliš lákavý. Pouto lásky si musí přiznat i Laguertová s Angelem. To co mezi nimi je, je až příliš silné na chvilkové poblouznění.

Debra se naplno zakousla do vyšetřování tajuplných vražd Trinityho. Již se jí podařilo najít všech devadesát obětí za posledních třicet let. Teď jen mezi nimi najít nějakou souvislost. Data jejich smrtí se zdají být naprosto nahodilé. Tedy jen do okamžiku, kdy nemluví s Ritou o volnu jejích dětí. Ať se to možná zdá šílené, všechny Trinityho zločiny připadají na školní prázdniny. Je tedy hodně pravděpodobné, že její pachatel má něco společného se školstvím. Průlom nejspíše přichází i ve střelbě na ní a Lundyho. Debře pozvolna začínají docházet souvislosti a je si čím dál jistější osobou, jenž zmačkla spoušť.

Comments are closed.