Dexter 9. díl – Táta to ví nejlíp (Father Knows Best)

Dextera dost nečekaně dostihuje zpráva o smrti jeho biologického otce, to je naprosto nemožné. Harry mu přeci říkal, že jeho praví rodiče zahynuli během tragické nehody. A Harry by mu přeci nikdy nelhal. Dexter je tak poprvé konfrontován se situací, na níž ho Harry nepřipravil. Vyráží tedy s Ritou do Dadecity, aby převzal dědictví po otci, o jehož existenci do tohoto okamžiku neměl ani tušení. Přidat se k bratrovi se nakonec rozhoduje i Debra. Dexter nejspíše její pomoc potřebuje, jen si o ní neumí říci. A navíc při vyklízení malého předměstského domečku se bude každá ruka hodit. Dexter tak navíc dostává příležitost se seznámit s Rudym, novým přítelem své sestry, jenž je však pro něho i něčím víc.

Pořádně horko je i v Miami. Doakse s Angelem během rutinní objížďky náhodně naráží na jistého Jacquesa Bayarda. Po krátké honičce zůstává Bayard ležet s kulkou v hrudi pod molem. I když všechny důkazy popírají Doaksovu verzi, ten si na ní stále lpí, Jacquesa Bayard po něm vystřelil, načež Doakse reagoval opětováním palby. Cákance krve však říkají něco jiného a to samé se dá říci o Angelově paměti. Doaksova devítka vystřelila jako první, je tedy odhodlán proti svému kolegovi vypovídat. V tuto chvíli se ale začíná ukazovat, co se v onu chvíli semlelo. Jacquesa Bayarda nebyl tím nevinným údržbářem, za něhož se vydával. V minulosti spáchal spoustu otřesných věcí, jichž byl Doakse ještě jako voják svědkem.

Pokud sena nastálou situaci hodí nějaké přirovnání, jsou to pochyby. Dexter snad poprvé v životě pochybuje o Harrym. Pokud mu z nějakého důvodu lhal o jeho biologickém otci, v čem dalším mu ještě neřekl pravdu. Co když je celý jeho kodex špatně? Jeho pochybnosti však nesdílí Debra. Pokud jim otec o Josephu Driscolivi nic neřekl, měl pro to dozajista dobrý důvod. Nejspíše až příliš dobře věděl, co byl zač. Jak se ukazuje Joseph Driscol jakoby před třicítkou neexistoval. O to záhadnější je i jeho smrt. V životě ho nesužovali potíže se srdcem, tak jak mohl tak náhle zemřít na infarkt? A proč právě nyní? Nemohlo by za jeho smrtí být něco víc? Vždyť ve vzorku krve, který odeslal na porovnání DNA, byly nalezeny i stopy anestetik. Je tedy nasnadě uvážit, zda se přeci jen nemohlo jednat o vraždu. Čin, jímž se mu jeho přítel z mrazícího vozu snaží předat nějakou zprávu.

Comments are closed.