Dexter 9.díl – Co se stalo včera v noci (Get Gellar)

Emoce, Dexter nikdy nedokázal pochopit tuhle snůšku citů a proto je pro něho tak těžké chápat tu beznaděj a vztek. Tedy až do dnešního dne. Ještě před pár hodinami viděl v Migelovi svého žáka, avšak nyní si tím již není tolik jist. Jakmile Miguel ochutnal krev, ztrácí zábrany a jde si vyříkat osobní spory s Ellen Wolfovou. Dexterovi netrvá dlouho si dát dva a dva dohromady. Včerejší noci byl nezvěstný Miguel, ráno je pro změnu nezvěstná Ellen. Dexter se tedy vydává prověřit své podezření a jen stěží může uvěřit pravdě, Miguel se postavil proti kodexu. Je potřeba mu dát lekci, aby pochopil, proč tyto pravidla Harry vytvořil. Nalezení těla Ellen v otevřeném hrobě ničí Laguertovou. Během krátké doby přišla o dva blízké přátele. Po Doaksovi přišla i o Ellen, to jí ničí.

Na nějaké větší slzy však není čas, Anton je nezvěstný a již je prokázán jeho únos. Kožař ho dostal, není čas na jednání v rukavičkách, musí okamžitě najít Kinga. Avšak bez pořádných důkazů ho nemůžou zatknout, maximálně ho mohou několik hodin zadržet. Není to nic světoborného, ale alespoň jim to dá nějaký čas na pátrání po Antonovi. Pohled do kingových očí Dextrovi říká jediné, je vinen, jen mu to nemohou dokázat. Pokud budou chtít Antonovi zachránit život, musí donutit Maria, aby na svého šéfa vypovídal. To ale nebude nic lehkého, Mario je vyděšený k smrti a raději se nechá deportovat, než by policii cokoliv řekl. Debra je tedy odhodlána překročit všechny přijatelné hranice, aby jej zlomila. Anton na ní spoléhá a ona ho nehodlá zklamat.

Odkrytím Ellen Wolfové vysílá Dexter vzkaz, nikdo není nedotknutelný a je potřeba respektovat daná pravidla. Miguel se zdá vše pochopil, tedy pokud to není jen zástěrka. Stejná slova řekl i Ritě, naučené fráze bez hlubšího významu. Ale co dalšího je na přátelství Miguela ještě falešné. Co košile, ono pouto mezi nimi, je na ní opravdu krev Freeba. Je potřeba jí okamžitě zanalyzovat. Ta krev vůbec nepatří Freebovi, dokonce není ani lidská. On nestvořil zrůdu, to zrůda celou dobu zneužívala jeho. Snad poprvé Dexter cítí silnou emoci. Dnes se ještě bude přetvařovat, ale již brzo Miguel pozná, jak se cítí.

Comments are closed.