Dexter 8.díl – Vražda meziměsto (Road Kill)

Výčitky, tak něco obdobného Dexter nezažil. Také nikdy nemusel řešit, že se jeho spravedlnosti dočkal nevinný. Fotograf byl očividně podivín, ale rozhodně nezapadal do Dexterova kodexu. Teď se s tou divnou sžíravou myšlenkou bude muset nějak vypořádat. Ale jak, deprese ho nikdy netrápili? A jak jinak ulevit svědomí, než odpomoci ze světa nebezpečnému tvorovi, Trinitymu. Jak se navíc ukazuje i Arthur Mitchell má nějaké své trápení. Je podrážděný a chystá se vyrazit na stavbu mimo město. Trochu brzo na to, aby započal nový cyklus. Z dřívějška se vždy ke svému temnému společníkovi uchyloval jedenkrát ročně. Zřejmě se něco stalo, co ho vyprovokovalo své jednání urychlit. Ať je důvodem cokoliv, musí jednat. Trinity již nesmí ublížit nikomu dalšímu, musí pomstít Debru.

Zařizuje si tedy alibi v podobě meteorologické konference a vyráží na výlet s Arthurem. Během něj se k němu dostává blíž, než je zdrávo. Mitchell se mu otevírá a vyjevuje mu svou krvavou minulost. To jeho vinou sestra zemřela, což nakonec dohnalo matku k sebevraždě. Když se k tomu přidá otec opilec, co mu to neustále vyčítal, máme tu počátek jedné éry. A tu Dexter právě hodlá ukončit. Tedy pokud se Trinity nerozhodl série svých zločinů uzavřít sám. Jeho výtečná otevřená nálada je očividně spojená s pocitem volnosti. On již věděl, co se chystá udělat. Ale to mu Dexter nemůže dovolit, Trinity musí odejít ze světa jeho rukou.

Debru štve rozhodnutí Laguertové jí stáhnout s vyšetřování. Podle všeho je do případu osobně zainteresovaná a to by nedělalo dobrotu. Debra se však nehodlá tak snadno vzdát a nadále po Trinitym pátrá. Přes Quinna rozjíždí náhodné stěry vytipovaných jedinců. Hledají vysokého muže mezi padesáti a šedesáti lety. Byla by to sice velká náhoda ho v Miami najít, ale zkusit se to musí. Zabil přeci Lundyho a Debru postřelil. Tedy pokud si Debra neuvědomí důležitou souvislost. Ten kdo po ní vystřelil byl vysoký zhruba jako Masuka, tudíž se nemohlo jednat o Trinityho. V takovém případě nejde o střet zájmů a může se oficiálně ujmout vedení vyšetřování Trinityho.

Comments are closed.