Dexter 8. díl – Svítání (Morning Comes)

Přejít do protiútoku nebylo od Dextera příliš rozumné. Jeho manifest nasměroval agenta Lundyho směrem k němu. Nyní již ví, že má hledat někoho zevnitř a také po tom tvrdě jde. Prověřují se veškeré případy, na nichž oddělení miamské mordparty dělalo. Středem zájmů jsou i Dexterovi krevní analýzy, zvláště jedna, jíž úmyslně zfušoval, aby jeho muž vyšel svobodný od soudu. Tím propadl Dexterově spravedlnosti. Tenhle případ zdá se být začarovaný, udělal v něm nejednu chybu a navedl na svou stopu nejen Lundyho, ale i sestru s Doaksem. Je to deprimující sledovat Debru, jak pátrá po možném důkazu o vině vlastního bratra. V případu dealera zdá se figuruje věčný stěžovatel, co si o každé maličkosti dělá poznámky. A to již po mnoho let, včetně oné osudné noci, kdy jeho nepříjemný soused zmizel. Ten den před jeho domem parkovalo auto, jehož poznávací značku má nyní někde poznamenanou. Důkazy tak přímo vedou k někomu na oddělení.

Dexter si začíná uvědomovat, že i Lila má v sobě temné tajemství. Pro policejního experta není příliš těžké poznat příčinu požáru. Ten vznikl na několika místech, jde tu tudíž o úmyslné založení. Lila je nebezpečná a je potřeba se jí raději vyhýbat. Nyní nepotřebuje další chybu, již jich napáchal více, než je zdrávo. Avšak Lila se nehodlá Dextera tak snadno vzdát. Chce, aby si byli zase blízcí jako oné noci v motelu. Neváhá tedy na scénu povolat vraha jeho matky. Napadený Dexter tak nemá na výběr, již v sobě nehodlá potlačovat svoje pravé já, je nejvyšší čas skoncovat s tímhle odpadem společnosti. Sleduje tedy vraha matky až do opuštěné chaty. Zde mu navíc dochází Lilyno temné tajemství. Pro svou obstrukci je ochotná udělat cokoliv, klidně se vloupat i do Ritina domu.

Na stopě správné stopy je i Doakse. Ve chvíli, kdy se od agenta Lundyho dozvídá důvod krachu jednoho ze svých případů u soudu, má jasno. Dexter nikdy nechybuje. Pokud odbil svojí zprávu, muselo to mít nějaký význam. A Doaksova představivost je dostatečná na to, aby mu došlo, o co by tu mělo jít. Vloupává se tedy do Dexterova bytu a hledá cokoliv podezřelého. A krabička plná krevních vzorků uschované ve ventilaci je více než podezřelá. Dexterovi cesty domů budou zřejmě hodně divoké. Nejenže musel odejít od rozdělané práce, ale navíc někdo pořádně vyděsil Ritu. Bude tedy potřeba zpacifikovat Lilu a začít řešit pořádnou hromadu problému. Jak se zdá jeho temný pasažér již brzy opustí přítmí a bude konfrontován s realitou.

Comments are closed.