Dexter 8.díl – Efekt motýlích křídel (The Damage a Man Can Do)

S Ritou pořádně lomcují hormony. Stačí jí opravdu málo, aby vybouchla. Moc jí na klidu nepřidává ani Dexterova pasivita. Vůbec jí nepomáhá s přípravou svatby. Když se ho zeptá na svatební menu, nezmůže se na nic lepšího, než konstatování steaky. Dokonce ani ten snubní prstýnek nedostala. Pro Dextera je tohle vyšilování naprosto nepochopitelné, proč se kvůli něčemu rozčiluje, když chvíli před tím prohlásí, že o žádný snubák nestojí? Je vidět, kde jsou jeho slabiny, lidské emoce jsou pro něho neprobádaným územím. Ještěže má nablízku svého nového přítele ve zbrani. Miguel Prada lační po dalším úklidu miamského podsvětí.

A jeho šťastlivcem je nepříliš úspěšný sportovec, jenž se chytil do osidel hazardu. Své dluhy poté splácí špinavou prací pro bukmejkry. A rozhodně se ničím neženýruje, pokud je potřeba z někoho udělat odstrašující případ, tak se neváhá rozmáchnout basebalovou pálkou víc, než je zdrávo. Před nějakou dobou se jej Miguel snažit usvědčit u soudu, ovšem podařilo se mu vyváznout. Nyní nadešel čas pomsty, ona chvíle kdy by si měl umazat ruce i on. Ale než se tak stane, je potřeba se seznámit s pravidly Harryho kodexu. Je to to jediné, co Dextra drží v bezpečné vzdálenosti od vězeňských mříží. A je to právě Harryho učení, co ho varuje před tímto spojením. Podělit se o své malé temné tajemství s někým druhým není příliš bezpečné. V okamžiku, kdy zasvětí Miguela do tajů své profese, nejenže ohrožuje své utajení, ale zejména nese odpovědnost za vše, co Miguel udělá.

O efektu motýlích křídel by zřejmě měla začít uvažovat i Debra. Svými emocemi k Antonovi si začíná pořádně komplikovat život. Nejenže musí jít po žhavé stopě Kožaře, ale navíc jí trápí Antonovo zjištění. Ve chvíli, kdy se dozvěděl pravdu o svých možnostech být informátorem, se po něm slehla zem. Je snad natolik chladný a bral jí jen jako rozptýlení? Nebo je potřeba za vším hledat něco úplně jiného. Zadržený podezřelý totiž dozajista není Kožař. Ten pravý si s nimi nejspíše pořádně zahrál a svedl je na špatnou stopu. Navíc u Antonova bytu Debra nachází čerstvě osekané palmové listy. Za Antonovým zmizením je tedy nejspíše Kožař. Hra o to, kdo přežije, právě začíná.

Comments are closed.