Dexter 8.díl – Ber to (Take It!)

Stopy přivedli Dextera až na show Jordana Chase poeticky nazvanou To dáš. Zde učí ostatní zoufalce v sobě najít zapomenuté zvířecí instinkty. Dextrovi se už dlouho nestalo, aby v místnosti plné lidí se cítil jako jediný normální. On je zde ale na lovu, Cole Harmon si vysloužil jízdenku do věčných lovišť a tohle je na dlouhou dobu jediná příležitost ho dostat. Avšak jeho přítomnost nemohla zůstat bez povšimnutí, Jordan si ho zve do svého hotelového pokoje. Jak se ukazuje, s tímto člověkem má přeci jen něco společného, oba je fascinoval Trinity. Tím ale výčet společných zájmů nejspíše končí. V tuto chvíli by přeci jen raději zůstal nepovšimnut, místo toho se stává součástí téhle podivné všechnopárty. Toť asi vše k nenápadnosti. O jeho osobu je až příliš velký zájem.

Po přestřelce v nočním klubu zůstali tři mrtví a několik zraněných. Tohle fiasko je potřeba někomu přišít a Laguertová rozhodně nehodlá vinu nechat na sobě. Někdo musí zaplatit, ale kdo? Že by byla vhodnou kandidátkou mladá policistka? To se příliš nezamlouvá Debře, což se velice záhy obrací proti ní. Právě ona je označena za viníka pochybení policie. V tu chvíli by snad nejraději Laguertovou uškrtila, ale mnohem více jí raňuje, že se na její stranu přiklonil Angel. Když se brali, doufala, že jí dokáže změnit, ale opak je pravdou, nejspíše se podepsala Maria na Angelovi. Jak se ale ukazuje, v tomhle mu křivdila, na stranu Laguertové se přiklonil někdo úplně jiný, někdo, od koho by to nikdy nečekala.

Liddy se až nebezpečně blízce začíná ponořovat do soukromí Lumen. Již se mu podařilo odhalit její totožnost a sledování ho dovádí až k Dexterově lodi, kde se právě odehrávala něco hodně divného. Jen kdyby Liddy věděl, co bylo obsahem igelitových sáčků, Cole Harmon v plné kráse. Souhrou náhod se Lumen stala plnohodnotnou součástí jeho rituálu a kupodivu jí to nevyděsilo. Dokáže pochopit potřeby jeho temného pasažéra, i když poznala pravdu. Ač s tím co dělá začal mnohem dříve, než jí tvrdil, stal se pro ní opěrným bodem. Mnohem pevnějším, než její snoubenec, od něhož utekla do Miami. Nyní, když jí vyhledal a nabídl jí možnost vyrazit na společnou cestu kolem světa, má jasno, musí zůstat a dokončit svou krvavou cestu odplaty.

Comments are closed.