Dexter 7.díl – Výlet do Nebrasky (Nebraska)

Ve chvíli kdy na pláži Dexter podléhá své temné stránce, se značně mění jeho život. Místo Harryho je mu náhle průvodcem dávno zesnulý a doposud zapomenutý bratr. A není třeba nijak dlouze naznačovat, jakým směrem se Brianovo vedení začíná zaobírat. Ničemu dvakrát ani neprospívá zpráva o dalším útoku Trinityho. V Nebrasce si v malém městečku Kearney našel rodinu Mitchelových a nechal za sebou mrtvou dceru i matku. V tuto chvíli je Dexter jediný, komu je jasné, co se stalo. Pokud jediný přeživší Jonah tvrdí, že viděl svého otce, je více než jasné, že lže. Trinity je totiž pouhým sklíčkem v jeho sbírce trofejí. Dexter se tedy rozhoduje vyrazit do Nebrasky uzavřít účty.

Travise hlodají pochyby o správnosti svého konání. Nakonec se tedy rozhodne vymanit s vlivu profesora a nebohou dívku pouští na svobodu. Tím to ale rozhodně nekončí Gellar se svého učedníka nehodlá jen tak lehce vzdát a pronásleduje je ho na každém kroku. Svědectví zachráněné dívky tak dává policii důležitou stopu, hledají dva pachatele a dle oslovení, jímž druhý muž Gellara častoval lze předpokládat, že se jedná o jeho bývalého studenta z univerzity. Je to sice bezmála 1400 možných kandidátu, avšak díky sofistikovanému počítačovému programu se toto číslo daří zredukovat na dvě stovky. A s tím se již dá něco dělat. S trochou tvrdé policejní práce by se mohlo podařit nalézt profesorova komplice a vylepšit si statistiky. Jediné, na co Laguertová slyší.

Dexterův výlet do Nebrasky se nese v hodně uvolněném duchu. Pod vedením temného Briana mu nedělá potíž se vyvázat s kodexu. To potom není nic neobvyklého rychlá jízda, nespoutaná střelba a nemilosrdné vyřízení účtů s vypočítavým majitelem motelu. Dexterovo řádění se pomalu ale jistě řítí na samotného Jonaha. Lhal o tom, co se stalo a i místo činu jasně naznačuje jeho vinu. Je tedy nejvyšší čas rozhodnutí. Jonah je stejný jako jeho otec a měl by i stejně skončit. A nebože by přeci tu bylo něco, co doposud Dexterovi unikalo? Jonah trpí výčitkami svědomí a hledá vykoupení. Ač si to Dexter neuvědomuje, pochopení jeho problému přináší vykoupení i jemu. Brianovo temné já mu dokonale zastínilo myšlení, a právě nyní nastal čas návratu k Harryho kodexu.

Comments are closed.