Dexter 7.díl – Uzavřený kruh (Circle Us)

Varovný telefonát dentisty, jehož dohnal vztek Lumen, na sebe nedává dlouho čekat. Záhadný muž, jenž zůstal v jejích vzpomínkách uložen jako pan kravaťák, co si vždy úhledně složil sako, se vydal zamést stopy. S nenápadnou malou dodávkou přijíždí na místo s barely, aby je odvezl. Avšak nepřízeň osudu zapříčinila, že pětice těl dívek zůstala ležet na silnici. Dexterovi je okamžitě jasné, kam to povede. Jeho oddělení začne vyšetřovat případ, v němž je sám zainteresován. A pokud bude chtít dalšího muže, co ublížil Lumen dostat na svůj stůl, bude muset zasáhnout a poslat kolegy na jinou stopu. Zatoulaná peněženka Boyda Fowlera je přivede do jeho domu, kde najdou vše, co ho pojí s vraždami.

Krom nového případu minimálně pětinásobné vraždy se miamská kriminálka vrací i k případu bratří Fuenesových. Jejich kontakt je v noci vyláká do klubu, kde je konečně zatknou. Velení operace se osobně ujímá Laguertová, již si nemohou dovolit žádnou chybu. Na úspěchu tohoto zatčení záleží i její kariéra, kapitán doslova čeká na její sebemenší chybu. A ta právě přichází. Snaha o poklidné zatčení před klubem nepřipadá v úvahu. Bratři již v klubu jsou, zřejmě je tu nějaký tajný vchod, o němž neměli potuchu. Příliš hladce neprobíhá ani sledování, Fuenesovi brzy pochopí jaká bije a spouští se přestřelka. Během ní umírá rukou Debry jeden z bratrů, informátorka a ztráty utrpěli i nevinní návštěvníci klubu. Tohle fiasko si někdo pořádně odskáče.

Svést kolegy k Boydovi byla jediná možnost, jak si uchránit Cola Harmona jen pro sebe. Všechny důkazy na něho doposud ukazovaly, a jelikož ho poznala i Lumen, je jen otázkou času, kdy přijde na řadu. Nejprve je ale ještě potřeba najít nějaká pojítka k dalším mužům. Je potřeba zjistit jakou úlohu ve všem sehrává Jordan Chase, oblíbený autor motivačních kurzů, jehož tak rád poslouchal i Boyde. Při cestě za vendetou si navíc musí začít dávat pozor na Liddyho, jemuž se již podařilo najít spojení mezi Dexterem a Lumen. Nyní se šikuje pořádně přitvrdit, aby zjistil něco bližšího o této tajemné ženě, která nyní bydlí v Dexterově domě.

Comments are closed.