Dexter 7. díl – Okruh přátel (Circle of Friends)

Pokud Debře něco nechybí, je to zápal pro věc. Snaží se najít sebemenší stopu vedoucí k Mrazákovému vrahovi. V minulosti nejednoho sériového vraha dopadli kvůli naprosté maličkosti, takže by nebylo od věci je zkusit prověřit i nyní. A jak se ukazuje, něco by na tom mohlo být. Horká stopa jí s Angelem vede k Neilu Perrym, muži, který nedávno byl vypovídat ohledně věznění Tucciho. Toho konečně mají propustit z nemocnice a to si žádá malou oslavu. Na té se Debra sbližuje s doktorem Rudym Cooprem a po dlouhé době se opět cítí výtečně. Víc si ani nemůže snad přát. Našla vysněného muže a její zásluhou se dostali na stopu Mrazákového vraha. Perry má svůj karavan doslova napěchovaný důkazy. Nechybí ani tělo možné první oběti, Perryho pedantské matky pohřbené pod verandou.

Dexter obtivuje úchvatnou práci nožem. Bezproblémový mladík byl zavražděn a všechny rysy jasně ukazují na práci zkušeného profesionála. Navíc tahle práce je Dextrerovi náramně povědomá. Nepotřebuje tedy příliš mnoho času, aby si práci nožem přiřadil k pachateli. Jeremy Downsovi se rozhodl dát druhou šanci, což byla chyba. Kdyby se neslitoval, mohla Jeremyho oběť žít. Je tedy nejvyšší čas svojí chybu napravit. Tedy pokud seržant Doaks nebude rychlejší. Tak takhle si to rozhodně nepředstavoval. Dva mu nejbližší přátelé sedí ve vyšetřovací vazbě a mají těsně před přiznáním. Jediní dva lidé, kteří ho dokáží pochopit, dohráli své role. Pohled na Jeremyho nutí Dextera k zamyšlení. Neměl by se mu pokusit přeci jen pomoci, tak jako to udělal Harry v jeho případě? Je však otázkou jak Downsov s dobře míněnou radou dokáže naložit. Možná mu dojde jediné, neměl by ublížit nikomu nevinnému.

To mnohem větším zklamáním je pro Dextera zatčení Neila Perryho. Naprosto nesplňuje jeho představy o mistrném učiteli. Jeho práce je plná chaosu a násilí, to se vůbec nepodobá stylu Mrazákového vraha. Avšak důkazy jsou čím dál jasnější, jak by se Perry mohl dostat k tak důvěrným informacím, pokud by osobně nebyl na místech činu. Poslední Dexterovi pochyby nakonec rozhání Perryho plné doznání, je tohle opravdu konec? Skončí tímhle jejich hra na kočku a myš, trochu zklamání. Tolik otázek a tak málo odpovědí. Avšak v tento okamžik je nejspíše jediným, kdo si je jist velkým omylem. Neil Perry možná není žádné neviňátko, ale rozhodně není ani jeho temným protikladem. Mrazákový vrah je stále někde venku a čeká na svoji příležitost.

Comments are closed.