Dexter 7. díl – Noc, kdy se mi rozsvítilo (That Night, a Forest Grew)

Lila má na Dextera očividně velký vliv. Nikdy dříve by ho ani nenapadlo si určovat pravidla, jen by trpělivě vyčkával na kroky Lundyho a teprve poté je řešit. Ale to se změnilo, nový Dexter je jiný. Je rozhodnut svést vyšetřování s cesty, k čemuž používá 32 stránkové prohlášení zaslané Miamskému deníku. V něm je úplně všechno, politika, náboženství i ekologie. Celý tým je tedy rozhádaný, každý má svoji teorii, co se jim snaží Řezník ze zálivu říci. A v tuto chvíli dochází pravý smysl prohlášení i Lundymu. Celou dobu si vystačil sám a najednou by zasílal prohlášení do novin? Kdepak o to prohlášení tu vůbec nejde, jeho cílem je donutit Miamskou policii se honit za vlastním ocasem. Hledají někoho ze svých řad. Někoho, kdo přesně ví, jak pracují.

Lundy je však v tuto chvíli tím nejmenším problémem. Seržant Doakse přitvrzuje a je jen otázkou času, kdy si začne dávat dva a dva dohromady. Přijít na jeho souvislost s Mrazákovým vrahem mu rozhodně nepomůže, jakmile vyplavou na povrch utajované rodinného poměry, Doakse vyhraje. Je potřeba mu zabránit v dalším pátrání, i za cenu obvinění nevinného člověka. Dexter proto Doaksovi za vraha šestnáctileté dívky označuje jejího otčíma, i když krevní stopy jasně ukazují něco jiného. Nechá rozproudit Doaksovu posedlost a až bude pořádně rozlícen, dorazí jej. Pro Doakse je již takhle těžké se ovládat, stačí tedy jen velice málo, aby vybouchl. Napadení Dextera přímo na policejní stanici mu dvakrát neprospívá. Laguertová plní své výhružky, Doakse je od dnešního dne postaven mimo aktivní službu. O jeden problém méně, alespoň prozatím.

Chvíle trávené s Lilou jsou divoké a nezkrotné. Dexter se vůbec nepoznává, nikdy by ho ani ve snu nenapadlo, že je schopný něčeho takového. Ovšem i přes všechnu tu vášeň, co ve společných chvílích zažívá, se cítí vnitřně prázdný. Jeho životu dávala smysl Rita s dětmi. Od nich se nedokáže odprostit, i když by si to Lila přála. Aniž by to dokázal vysvětlit, nedokáže říci ne, když ho Koudy zve na své předčítání referátu. V tuto chvíli se začíná ukazovat Lilin temný pasažér. Nedokáže se smířit s Dexterovým dalším životem. Je jím naprosto posedlá a hodlá si ho k sobě připoutat za každou cenu.

Comments are closed.