Dexter 7.díl – Mrtvá voda (Slack Tide)

Několik málo poklidných chvil v Dexterově životě velice záhy přervává zvonění telefonu. Oddělení potřebuje jeho analýzu místa činu, které je více méně pořádně originální. V žaludku krokodýla byla nalezena paže mladé ženy. Otisky prstů je přes oběť zavádějí až k extravagantnímu fotografovi, který v minulosti již měl nějaké potíže se zákonem. Veškeré stopy vedou přímo k němu, jen mu nelze vraždu dokázat. To je víc, než Dexter potřebuje, aby si ho připsal na svůj seznam pro temného pasažéra. Stačí jen najít v jeho ateliéru přítomnost krve a je jeho. Jen mít na to trochu víc času.

Pro Dextra je stále naprostou záhadou, jak Arthur Mitchell dokáže skloubit práci, rodinu a svou stinnou stránku. Je tedy rozhodnut s Arthurem strávit nějaký čas, aby mu porozuměl. Avšak ne každá rada je univerzální a najít dětem koníčky nemusí být až zase tak snadné. Stačí chvilka a s nápadu, jak získat víc času pro sebe tu je jen další víkend trávený s dětmi. Při takto napjatém časovém harmonogramu je poté snadné udělat nějakou chybu. Zvláště když se o jeho život začal dost intenzivně zajímat Quinn, jeho až nezdravý zájem o Dextrovu osobu mu hatí všechny plány. Temný pasažér bude muset zřejmě ještě chvíli vydržet. Ale svého se dozajista dočká, jen kdyby radost s dobře odvedené práce nehatili výčitky. Co když se tentokrát přepočítal? Co když se fotograf opravdu provinil jen tou svojí kontroverzností?

Příliš mu život neusnadňuje ani Debra. Ta se rozhodla stůj co stůj vypátrat milenku jejich otce a pomalu se začíná blížit cíli. A to je potřeba zarazit. Laura Mosserová je přímím vodítkem k dvěma malým chlapcům, z nichž se jeden nechvalně proslavil jako vrah z chlaďáku. A ten druhý je neméně úspěšný sériový vrah, jen to o něm nikdo neví a tak to musí zůstat nadále. Ještěže je Debra dostatečně zaměstnaná pátráním po Trinity, vrahovi Lundyho, jenž právě oficiálně vystoupil s přítmí a stal se zájmem miamské kriminálky. Laguertová ten případ Debře přiklepla, pátrání po nejúspěšnějším vrahovi může začít.

Comments are closed.