Dexter 7.díl – Jasné, jako facka (Easy as Pie)

Pátrání po Kožaři uvízlo na mrtvém bodě, dochází tedy k rozhodnutí nastražit past. Do ulic se rozhlásí, že Anton má nějaké zásadní informace vedoucí k Freebovi, na což Kožař dozajista zareaguje a zaměří se na něj. Role návnady se však příliš nezamlouvá Debře. Na to jí na Antonovi až příliš záleží, aby dokázala riskovat jeho život. Rozhodne se ho tedy varovat, aby mohl zavčasu odjet za někým s příbuzných. Mezitím se pokusí jít na případ z jiné strany, ve spisech přeci musí být nějaká drobnost, jíž doposud přehlíželi. Dlouhé hodiny pátrání nakonec přinášejí své ovoce. Stromy, všechny místa spojují stromy, Kožař své oběti sleduje ze stromů, jenž při tom upravuje. Stačí tedy sestavit seznam firem, co se touto činností zabývají a vytipovat své podezřelé.

Dexter je povolán k vyšetřování vraždy mladé studentky Lízy. Ta očividně překvapila zloděje, který jí pobodal. Posléze se pořezal o rozbitou vázu, neboť byl pouze v ponožkách. Tato stopa je až příliš neobvyklá, jejich pachatel je dozajista Albert Chung. Ten již v minulosti během své loupeže shodil ze schodů nebohou stařenku. Avšak díky svému právníkovi se s toho dostal. Případ Chunga jasně ukazuje rozdílnost názorů Dextera s Miguelem. Ten největší zlo vidí v právnících, co takovéto lidi pouštějí na svobodu. Žádá tedy Dextra, aby se postaral o Ellen Wolfovou. Ta ženská mu již hodně dlouho hatí jeho plány a snaží se ho zničit. Ač Dexter chvíli o této možnosti uvažuje, kodex mluví jasně, Ellen si zemřít nezaslouží. Vzniká tedy mezi ním a Miguelem ostrá výměna názorů.

Krom prvních vážných potíží v přátelství s Miguelem musí Dexter řešit přípravy na blížící se svatbu. Rita po něm žádá seznam přátel, ovšem to po něm chce trochu moc. Všichni jeho blízcí přátelé odpočívají na sklíčku ve sbírce trofejí. Jediný, kdo ho napadá je tedy Debra. Pak by mohl kdyžtak říci ještě Angelovi, Musakovi a tomu chlapíkovi s koblihami. A to je tak všechno, Camillu by na své svatbě dozajista také rád viděl. Avšak její zdravotní stav jí to nedovoluje. Je na tom stále hůř a hůř a má jediné přání zbavit se bolesti? Rakovina jí připravuje o důstojnost, žádá tedy Dextera, aby ukončil její trápení.

Comments are closed.