Dexter 12. díl – Volání krve (Born Free)

Nic nedává smysl, proč by Rudy Cooper unášel Debru pokud by nezanechal jedinou stopu. Je tedy potřeba začít odznovu, dohledat i sebemenší detail, jímž se mu Rudy mohl snažit ukázat směr. Mohla by snad jeho sestra být v místě, kde se narodil, kde se stal svobodným bez jakýchkoliv emocí a výčitek? Stačí jen dohledat potřebný kontejner, místo kde byl svědkem vraždy své matky. Ale co když tohle je jen falešná stopa, co když vodítko bude spíše v Rudyho bytě. A je tomu tak, magnetofon s deskou je tím, co ho má k Debře nasměrovat. Panenka s výšivkou domove, sladký domove je jasnou pozvánkou. Rudy ho hodlá zavést ještě dále do minulosti, kontejner byl jen začátkem, aby si vzpomněl. Hodlá ho přivést až do domu, kde trávil své první roky života.

Celé oddělení se snaží vypátrat Debru. Do této napjaté atmosféry nastupuje nová velitelka, Esmé Pascalová. Ta dostává od kapitána jasné instrukce, má co nejvíce Laguertové znepříjemnit život. To by značně mohlo komplikovat pátrání po Deb, k jejímuž nalezení chybí jakékoliv stopy. V tuto chvíli s jediným vodítkem přichází Angel. Ve všem tom zmatku úplně zapomněli na psychiatrické léčebny. Vždyť by nebylo vůbec od věci prověřit Rudyho otisky se záznamy léčeben. Mohli by se tak dopátrat jména Brian Moser, pacient s asociační poruchou, který dlouhá léta plánoval návrat k jediné rodině, jenž mu zůstala.

Tak takovéto rozuzlení si vážně nepředstavoval. Má bratra, který je stejný jako on a naprosto chápe jeho potřeby. O někom takovém se mu celé roky zdálo. Konečně na tomhle světě nebude sám. Stačí jen stvrdit pokrevní pouto rudou tekutinou. Krví, jenž by měla vytrysknout s tepen Debry. Dextrův život se dostal na rozcestí. Musí si zvolit vlastního bratra, který ho dokáže brát takového jaký ve skutečnosti je nebo nevlastní sestrou, pro níž by byl zrůdou, kdyby jej poznala. Vše co po něm Brian chce je navíc v rozporu s Harryho kodexem. Ale má vůbec cenu se jím řídit, když mu tajit existenci bratra? Má se cenu nadále schovávat za maskou či raději dát přednost průchodu svému já. Ať se rozhodne jakkoliv, někdo bude muset dnešní noci zemřít.

Comments are closed.