Dexter 12.díl – Velká ryba (The Big One)

Jordan se zmocnil Lumen a rozjíždí svojí nebezpečnou hru na kočku a na myš. Moc dobře si uvědomuje, jak moc Dexterovi pracují emoce, je to jeho výhoda. Stačí jej trochu popostrčit, motivovat a on se slepě požene Lumen zachránit. Avšak Jordan v tuto chvíli nemůže tušit, do jak nebezpečné hry se pustil. Dexter není žádný zelenáč, i když nehoda při cestě do léta opuštěného tábora by tomu nenasvědčovala. Nechat se Jordanem tak snadno zajmout nebylo dvakrát profesionální, ale svůj účel to splnilo. Nyní se v chatě, kde téměř před dvaceti lety vše začalo, setkávají tváří v tvář realitě. Toto místo se stává finálním utkáním dvou nebezpečných šelem.

Miamská policie je povolána k vraždě kolegy. V opuštěné dodávce bylo nalezeno tělo Stana Liddyho. Někdo ho bodl do hrudníku a odnesl materiály ze sledovačky. Všechny stopy na místě činu ukazují na Qunna. Vybavení je pořízené na jeho jméno, byl poslední komu Liddy telefonoval a krev na Qunnových botách mu také dvakrát nepřidává. Navíc Quinn odmítá vypovídat. Tak tohle opravdu nevypadá dobře. Debra se tak po stopě Jordana Chase musí pustit sama. Dostala tip od pouličního prodejce, který si všiml podivných zvuků s kufru auta. Popis jí nakonec přivádí do stejné opuštěné chaty jako o málo dříve Dextera. Sourozenci Morganovi se potkávají za dost vypjatých okolností. Jordan Chase leží mrtev na stole. V tuto chvíli přichází chvíle rozhodnutí. Debra si je až příliš vědoma, co si dívky od této zrůdy vytrpěly.

Lumen s Dexterem měli tentokrát náramné štěstí. Najít je někdo jiný, nedopadlo by to tak dobře. Pro Debru jsou tito dva neznámí mstitelé hrdinové, co si nezaslouží jít za mříže. Dostali tak příležitost zamést stopy a ztratit se. Smrtí Jordana Chase se však vytratil i temný pasažér spoutávající Lumen. Ta se hodlá vrátit k původnímu životu a to s Dexterem po boku nikdy nedokáže. Ona na rozdíl Dextera našla své vykoupení. Přichází tedy nevyhnutelné rozloučení. Lumen se vrací domů k rodině a Dextra čekají oslavy prvních narozenin Harrisona.

Comments are closed.