Dexter 12.díl – Chcete si vzít Dextera Morgana? (Do You Take Dexter Morgan?)

Největší pozornosti si člověk užívá na konci své cesty, zvláště když se stanete obětí hledaného zločince. Shodit úmrtí Miguéla na Kožaře bylo až příliš lehké. Nikoho ani nepadlo hledat někoho jiného, nikterak se nepozastavovali ani nad motivy Kinga. Státní zástupce Prado je pro všechny policisty nevinnou obětí v boji se zločinem. V tuto chvíli pravdu o něm zná jen Dexter a Maria Laguertová. Ta se jen velice těžko smiřuje s odchodem Miguela. Místo toho, aby jej usvědčila jako chladnokrevného vraha je z něj hrdina, po němž chtějí pojmenovat ulici. Ellen si rozhodně zaslouží víc, ovšem prokázat Migelovu temnou stránku je nemožné. Stálo by to až příliš sil, které je potřeba věnovat chycení Kinga.

Po něm v tuto chvíli pátrá každý policista v okolí. Ale i tak jim stále chybí zásadní stopa k jeho dopadení. I tak Angel musí uznat Debře její zásluhy. Svou pílí přispěla k odhalení totožnosti pachatele, a tedy si zaslouží povýšení. Dostane svou vysněnou placku, tedy pokud nenarazí na odpor Laguertové. Té by se příliš nemusela líbit osobní zainteresovanost s Antonem. Debra tedy dostává zásadní otázku. Je pro ní důležitější kariéra nebo osobní život? To Dexter si naštěstí volit nemusí. Zítra se žení a do té doby mu stačí se akorát zbavit agresivního Ramona Prady. Ten mu po právu vyčítá Miguelovu smrt. Jen kdyby to nedával tolik znát. Vloupat se mu dobytu, sledovat ho a před těhotnou snoubenkou na něj namířit zbraň, to už přehnal. Je jak zraněné zvíře, s nímž si je potřeba poradit.

Dexter má však mnohem vážnější problém, než je Ramon. Ramon je jen ublížený, potřebuje trochu toho porozumění, ovšem v Dextrových zádech je nebezpečný protivník, na nějž ve všem tom zmatku úplně zapomněl. Jak se zdá, Miguel měl pravdu, když říkal, že to ještě neskončilo. Nasměroval na jeho stopu Kinga. Dexter se zřejmě místo k oltáři ocitne v tolik důvěrné poloze. Akorát ty role jsou tentokrát trochu jiné. Tak asi takhle nějak se musí cítit jeho oběti. Jenže ty jsou vrazi a násilníci, nemají jeho odhodlání žít. Když to teď vzdá, neuvidí vyrůstat své dítě. Na otce roku nejspíše aspirovat nebude, ale je tím jediným, kterého bude mít. Musí tedy jen kvůli tomu malému zmobilizovat veškerou touhu žít.

Comments are closed.