Dexter 11.díl – Vážný svinstvo (Hop a Freighter)

Posledním jménem na seznamu je Jordan Chase, muž jenž se obklopil ochrankou a plánuje zmizet ze země. Jeho likvidace bude pro Dextera a Lumen hodně zapeklitý oříšek. Dostat se k němu je zcela nemožné, jeho kancelář se stala nedobytnou pevností. Zřejmě jediným způsobem, jak se Jordana zmocnit je jeho vylákání ven. Ale jaký by měl důvod opustit svou skrýš? Jediný, rád by odklidil veškeré důkazy vedoucí k jeho osobě, bude tedy třeba použít Lumen jako návnadu. Ale to nebude tak snadné, jak si původně mysleli. Dexterova dětská chůvička náhodně zachytává obraz s kamery v jeho bytě. Jordan je očividně krok před nimi. Instaloval zde kameru, čímž se hodně věcí mění. Nebylo by od věci pouvažovat naskočit na náklaďák a opustit Miami. Hodit vše za hlavu, ale to není Dextrův styl. Nikdy nenechal nic rozdělané a ani tentokrát nehodlá učinit výjimku, Jordane Chese připrav se.

Dexter však není jediný, kdo má o Jordana eminentní zájem. I Debra si je naprosto jistá, že je do vražd dívek v barelech zapletený. Pozvolna se jí tak daří rozplétat propojení všech nezvěstných mužů a je si stále jistější ve své teorii o mstitelích. Některá z obětí uprchla a nyní srovnává účty. A takhle zvrácená partička dostala, co si zasloužila. V tuto chvíli je jen potřeba zabránit Jordanu Chasevi zmizet ze země. Dohodnuté Evropské turné je jasnou záminkou se vyhnout dalšímu vyšetřování. Blízkostí sestřina vyšetřování si je vědom i Dexter, jen kdyby tušil, jak moc toho o svých podezřelých ví. Jak se zdá nalezená kamera pochází od miamské policie. Sleduje ho někdo s kolegů a všechny stopy vedou ke Quinnovi.

O tento problém je potřeba se postarat. Vyřazovací metodou se podařilo Dexterovi určit dodávku. Teď si již jen stačí počkat na Quinna, až se zastaví si přehrát záznam s kamery. To bude okamžik, kdy si na něho počíhá a postará se o tuto drobnou nepříjemnost. Avšak Liddy není žádný zelenáč a zaskakuje Dextra naprosto nepřipraveného. V již tolik napjatý okamžik navíc volá Emily s žádostí o pomoc. Jordan se prý nějak dozvěděl, o tom, že mluvila s Lumen a chce se jí pomstít. Lumen se tedy vydává k Emily, kde na ní čeká nepříjemné překvapení. Jordan využil Emily jako návnadu, aby se dostal k Dexterovi a Lumen. Za těchto okolností se holt zkrátka bude muset spokojit jen s ní. Je čas zamést důkazy. Snad poprvé v životě si bude muset ušpinit ruce sám.

Comments are closed.