Dexter 11.díl – Rozlučka (I Had a Dream)

Debra se snaží smířit s rozpolcením ve svém srdci. Na jednu stranu Antona miluje, ale na tu druhou jí nepřipadá správné mít vztah s informátorem. Pod palbou jejích otázek se jí tedy Dexter svěřuje s tajemstvím, ani jejich otec nebyl dokonalý. Měl poměr s jednou ze svým informátorek, z jeho matkou. Debru toto zjištění zasahuje, ale je rozhodnuta odhalit Harryho tajemství. Ale ještě předtím musí dopadnout George Kinga, alias Kožaře. Souhrou náhod jí dochází nepatrný detail. Antonovi vzal všechny drobné, proč? No přeci, aby měl drobné na telefon. Stačí si tedy vyjet výpis hovorů a možná se mu dostanou na kobylku. A taky že ano, stopa je vede do domu, kde se King ukrývá. Protentokrát se mu možná uniknout podařilo, ale smyčka se nebezpečně stahuje.

Zřejmě mnohem náročnější však bylo pro Dextera přežít rozlučkový večírek. Za způsob, jakým ho na něj Masuka dostal, by si zasloužil víc, než jen pěstí. Ve chvíli, kdy se všichni bavili, utíkaly Dexterovi myšlenky úplně jiným směrem, musí si pořádně promyslet situaci kolem Miguela. Rozhodně není vhodné, aby mu šel za svědka. Bude potřeba říci někomu jinému, někomu spolehlivému. A jediným takovým člověkem v jeho životě je Debra. Požádá svou setru, aby mu šla za svědka. S Miguelem má úplně jiné plány a rozhodně se mu líbit nebudou. Pár dní sledování, na vlastní oči si zmapuje jeho zvyky a tento životní omyl skončí.

V tuto chvíli je Dexter zřejmě jediný, kdo útěku Kinga vítá. Ještě musí vyřešit záležitost ohledně svého drahého přítele a s tím by mu King mohl náramně pýchnout. Ale ať se nakonec rozhodne jakkoliv, měl by si pospíšit. Maria Laguertová si dala dva a dva dohromady a je rozhodnuta po Miguelovi jít. A v takovém případě se ocitá v nebezpečí. Jakmile Miguelovi dojde, o co jí jde, bez slitování po ní půjde. Zřejmě nemá na výběr, bude se muset o Miguela postarat a veškerou slávu za jeho smrt nechat Kožařovi. To je velké zklamání, myslel si, že bude mít přítele, někoho s kým bude moci sdílet svá tajemství. Nikdy by ho ani nenapadlo, jak to skončí. Miguel je jen dalším z mnoha připoutaných folií ke stolu. Tohle je zřejmě konec jednoho velkého přátelství.

Comments are closed.