Dexter 11.díl – Dobrý den, Dextere Morgane (Hello, Dexter Morgan)

Po záchraně chlapce začíná neúprosně odbíjet čas. Arthur již ví, že Dexter není jen tak ledajaký protivník a snaží se pátrat po jeho minulosti. Když je poté Dexter přivolán na místo činu brutálního útoku, je mu jasné, začíná jít do tuhého. Obětí je muž jménem Kyle Butler, neboli jeho tajná identita, s níž se Arthurovi představil. Trinity po něm pátrá, což mu značně komplikuje rodinný život. S Ritou si toho mají hodně co říci. Její přiznání polibku s Elliotem by ho mělo nechat chladným, ale to platilo pro starého Dextera. Ten nový si to se sokem v lásce musí jít vyříkat. Paradoxně je to ten správný způsob, jak Ritu přesvědčit o svých pocitech.

Emoce lomcují i Debrou. Její intuice zase jednou měla pravdu, Christine zastřelila Franka Lundyho, aby kryla svého otce, jemuž se snaží celý život zavděčit. Pohledy z míst činů jsou toho důkazem, jen kdyby Christine tak zarputile neodmítala cokoliv říci. Nepomáhá Angelův způsob ani ten Debry. Zřejmě jí nakonec budou muset propustit a doufat, že jim vyjde anonymní tip. Ten je přivádí na stopu Trinityho. Tedy alespoň tu domnělou. Nikdo na oddělení nemůže tušit, od koho tato stopa vzešla. Dexter touží mít Arthura jen pro sebe, je tedy potřeba policii svést z jeho stopy, aby předešel vyhlášení celostátního pátrání. Pak by totiž byl Trinity již mimo jeho dosah. Je tedy potřeba předhodit obětního beránka, co vyšetřování na malou chvíli svede stranou.

Své problémy si musí vyřešit i Angel s Laguertovou. Kapitán je hodlá předhodit inspekci kvůli jejich milostnému románku. V tuhle chvíli je tedy potřeba začít politikařit a přijít s něčím, proti čemu se ani kapitánovi nebude chtít jít. A tím řešením je svátost manželství. Angel proto narychlo odvolává Dextera, aby jim šel za svědka. Je prozatím jediný, kdo o nich ví a tak by to chtěli zachovat. Dextera sice těší důvěra, jíž v něj vkládají, ale akorát ho tím zdržují. Musí najít Arthura dříve, než on najde jeho. Kdyby se mu podařilo odhalit jeho skutečnou identitu, mohlo by to mít fatální následky pro jeho nejbližší. A tomu je potřeba zabránit za každou cenu. Na rukách Trinityho již nesmí ulpět ani kapka krve nevinných.

Comments are closed.