Dexter 10.díl – Ztracení chlapci (Lost Boys)

Dnešní noc je onou nocí, kdy hodlá napravit největší chybu svého života. Až bude Arthur Mitchell osamocen na parkovišti fary, postará se o to, aby zaplatil za své hříchy. Ovšem záhy začíná Dexterovi docházet ojedinělost dnešní noci. On není jediný predátor na lovu. I Arthur vyhlíží svojí další oběť. Jak se zda, okamžik, kdy mu zachránil život, odstartoval nový cyklus. To sebou nese prozrazení nečekaného počátku. Lundy se zmýlil ještě v další věci. Trinity po sobě nezanechává jen tři oběti, nýbrž čtyři. Jeho cyklus začíná malým chlapcem, jenž představuje jeho samotného. A právě v tuto chvíli se zmocnil desetiletého chlapce, jemuž začali odtikávat poslední hodiny života.

Dexterovi se nepodařilo zastavit Arthura při jeho únosu a tím se dostal do nevýhody. Netuší, kde by měl začít hledat, potřebuje tedy spojence. Toho nachází v Jonahovi. V tuto chvíli je to zřejmě jediný člověk, co zná otcovu temnou stránku a je ochotný se mu postavit. Jeho informace Dextera navádí na Arthurovu stopu. Má však tolik míst k prohledání a zbývá tak málo času. Není tedy vůbec jisté, zda se mu podaří chlapce najít včas. A pokud přeci ano, jak se zachová. Jde mu opravdu jen o to chytit Trinityho nebo se bojí i o život toho malého chlapce? Dříve by v této otázce měl jasno, dnes však ne. Něco se změnilo, stal se sám otcem. To z něho dělá lepšího člověka, co je ochoten raději zachránit život nebohému hochovi, než polapit svou kořist. Však on Trinity počká.

Průlom ve vyšetřování čeká i na Debru. Její tušení vedoucí k novinářce Christine Hillové se zdá jako oprávněné. Pod záminkou podání interview si jí zve na stanici a pokládá jí dost nepříjemné otázky. Aby měla jistotu, že je její intuice správná, přizvává si k tomu Angela. Ten jí musí dát za pravdu, Christine něco tají. Ač si to dlouho nehodlají přiznat, nemohou přehlížet její výšku. Co když je ona vrahem Lundyho. Je tedy potřeba zjistit, co se za líbeznou tvářičkou Christine skrývá. Otisky prstů jim nic neřekli, tak proč nezkusit ještě porovnat s databází její DNA. To přináší překvapující výsledek, je příbuzensky spřízněná s Trinitym.

Comments are closed.