Dexter 10. díl – Vidět rudě (Seeing Red)

Na oddělení vražd přichází hodně podivný balíček. V láhvi plné krve je klíč od pokoje 103, v němž se ukrývá hodně bizardní výjev. Pohled na krví zbrocený hotelový pokoj těžce dopadá zejména na Dextera. Mrazákový vrah o sobě dal opětovně vědět, krev posbíraná s předchozích pěti vražd mu posloužila k naaranžování pokoje. Až příliš dobře věděl, co to s Dexterem udělá, vyvolá to v něm dávno potlačené vzpomínky. Mrazákový vrah má očividně k Dexterově minulosti blíž, než by se jednomu zdálo příhodné. Co může matný obraz plačícího dítěte znamenat? A jakou úlohu sehrává v jeho životě tolikrát deklarované číslo 103?

Rozhozený Dexter se není schopen soustředit na své myšlenky, začínají ho zaplavovat zmatené emoce. V této chvíli pro něho neexistuje žádná jistota. V potížích se totiž ocitla i Rita. Útok basebalovou pálkou na opilého Paula má dohru. Paul podal na Ritu trestní oznámení, což by mohlo značně zkomplikovat nadcházející líčení ohledně opatrovnictví dětí. Když se k tomu navíc přidá spousta dalších maličkostí, je tu poměrně velké riziko, že by Paul i přes svůj trestní rejstřík mohl vyhrát. A tomu se musí zabránit. Řešení potíží druhých je vždycky snadnější, a pokud může Ritě nějak pomoci, tak to udělá. O co jednodušší by bylo, kdyby v Paulově životě našel nějaký škraloup, něco, čím by překročil hranici a jeho zmizení s Ritina života by se dalo ospravedlnit.

Analýza DNA s krve v pokoji 103 jasně prokazuje souvislost s Mrazákovým vrahem. V tuto chvíli je Laguertová na koni, může nechat kapitánovi vyžrat slávu, jíž si přivlastnil za dopadení Perryho. Zajímavé stopy si všímá i Angel. Při nočním tahu v klubu naráží na společnici s netypicky nalakovanými nehty. Jak se záhy ukazuje, nejspíše tu máme živého svědka, který přežil setkání s Mrazákovým vrahem. Angel má zajímavou stopu, s níž by se mohl dostat blíž tajemnému vrahovi. Dělá však osudovou chybu, když o pomoc při pátrání žádá Debřina přítele Rudyho. Zanedlouho nato je v podzemních garážích přepaden a pobodán.

Comments are closed.