Dexter 10. díl – Tajemství domu Morganů (There’s Something About Harry)

Jsou chvíle, na které vás nemůže připravit nic, ani téměř dokonalý Harryho kodex. Dexterův život byl postaven na naučených rituálech. Vytipovat si adepta, v tichosti ho unést a konfrontovat s jeho minulostí. Nic s toho však na seržanta Doakse nelze implementovat, absolutně nezapadá mezi jeho obvyklou sortu vyvolených. O to těžší je se rozhodnout, co s danou situací dělat. Věčně ho držet nemůže, avšak zabít ho by v jeho případě byla pouhá vražda, v čem by se potom lišil od lidí, proti nimž bojuje. Bude zřejmě potřeba se na celou záležitost podívat s odstupem. Čí život má větší cenu? Po profesní stránce si jsou rovni, oba se snaží dostávat ty špatné s ulice. Avšak v osobní rovině má dozajista Dexter navíc. Doakse je zpustlý vlk samotář a jeho ztráta nikoho nezamrzí. Něco jiného je to u Dextera. Zjištění, kdo ve skutečnosti je by zasáhlo Ritu a její děti, stejně tak i Debru.

I přesto Doakse nemůže odstranit s cesty, to mu jeho kodex nedovoluje. Ale to ani nepotřebuje. Stačí, když se objeví jeho otisky na vražedných zbraních. V tuto chvíli bude Doaksovo veškeré obviňování považováno jen za výkřiky nemocného muže. Navíc je tu ještě jedna záležitost, jíž musí dořešit. Doakse naznačil něco o Harrym. Je snad v jeho životě nějaké temné tajemství, jenž by mělo zůstat pohřbené? A Doakse při svém pátrání v jeho minulosti našel něco podstatného? Jak se ukazuje, kolem Harryho smrti je víc otazníků, než by Dextera napadlo. Vůbec nešlo o selhání srdce, Harry zřejmě nedokázal unést pravdu. Teoretizovat o kodexu je jedna věc, avšak shledat se s realitou druhá. Pohled na Dexterovo dílo Harryho zlomil, to on je příčinou proč vzdal svůj boj o život.

Dexterem zmítají neznámé pocity. Stále se vrací ke svému problému i záhadě kolem Harryho. Ještě že v tuto chvíli má opět vedle sebe Ritu. Ta se mu rozhodla odpustit jeho úlet Lilou. Největší omyl v jeho životě, na nějž by nejraději hodně rychle zapomenul. Avšak Lila se nevzdává vůbec snadno a je jen otázkou času, kdy se mu připomene. O tom, jak nebezpečná je, se hodně brzo přesvědčí i Angel. Ten je naprosto bezbranný jejím svodům. Pro Lilu je tedy naprosto jednoduché nachystat svůj ďábelský plán. Dexter bude litovat svého rozhodnutí se vrátit k Ritě. A když nemůže na něho, budou alespoň trpět jeho přátelé.

Comments are closed.