Dexter 10.díl – Na začátku (In the Beginning)

Krev ženy přivádí Dextera s Lumen k ženě, jenž je očividně vyděšená. Bojí se s nimi o čemkoliv mluvit, jsou zřejmě na správné adrese. Jordan nosí přívěšek s její krví, je to pro něho trofej. Je tedy potřeba přimět Emily začít mluvit, aby se pohnuly z místa. Potřebují znát jméno posledního muže na fotce. Lumen se nakonec daří Emily přesvědčit k otevřené zpovědi, co se před dvaceti lety na táboře stalo. Jednoho dne se jí pětice chlapců zmocnila a po všem, co jí provedli jí donutili je vyfotografovat. To ona je autorkou fotografie, na níž krom známých jmen figuruje ještě bankovní úředníček Alex Tilden.

Ten se dostává i do hledáčku Debry. Tenhle muž patří do užšího kruhu přátel Cole Harmona, kteří až prapodivně rychle začínají mizet. V Colově domě je nalezeno i třináct DVD s brutálními výjevy jejich činů. Třináct nahrávek, dvanáct pramínků vlasů v domě Boyda Fowlera. Je tedy zřejmě nutné předpokládat, že poslední oběti se podařilo vyváznout a nyní si s násilníky vypořádává účty. V takovém případě lze očekávat, že Alex je další na řadě. Na jeho stopu Debru úmyslně navádí i Jordan. Má svůj vlastní plán a nepohodlní společníci nejsou jeho součástí. Navíc je potřeba dostat policii do Alexovi blízkosti ve chvíli, kdy mu jde o život.

Alex je totiž další na seznamu Lumeniny pomsty. Tentokrát by však chtěla dílo dokonat sama. Dexter zdá se našel spřízněnou duši, ženu, jenž zná jeho podstatu a neodvrací zrak. Jak povědomé, ale s Lumen to bude úplně jiné. Jsou sehraná dvojka v soukromí i lovu. O tom se brzy přesvědčí i Alex Tilden, jemuž neúprosně rychle utíká čas. Ten nejspíše pozvolna dochází i Dexterovi. Liddy je až nebezpečně blízko. Sleduje jejich každý krok a již si začíná dávat dohromady souvislosti. Tenhle problém bude potřeba dořešit, než se pozornost dua mstitelů obrátí na samotného Jordana Chase.

Comments are closed.