Dexter 10.díl – Jít svou vlastní cestou (Go Your Own Way)

Dexterovi plyne hlavou jediná myšlenka, jak to skoncovat s Miguelem. Státní návladní je příliš velké zvíře, pokud se ztratí, tak to nikdo nenechá být a bude se po něm pátrat. Vyřídit ho tedy obvyklým způsobem je příliš riskantní. Tentokrát bude zřejmě schůdnější variantou se zkrátka rozejít. Až bude po svatbě, každý se vydá vlastní cestou. Avšak Miguel se očividně jejich přátelství nehodlá snadno vzdát a nadále se snaží Dexterem manipulovat. Je tedy potřeba na něj sehnat nějakou páku, s níž ho přesvědčí, že jím navržené řešení je oboustranně výhodné pro oba. Ale rozhodně to nebude nic snadného, Miguel je nebezpečnějším protivníkem, než by se mohlo zdát.

Dexter se snaží svoji nadvládu manifestovat na případu vraždy Ellen Wolfové. S výpisu jejích hovorů se podařilo nalézt možného podezřelého, barmana, jehož nedávno potkala po dobročinné akci, na níž byla s Laguertovou. Ta si to bere hodně osobně a snaží se pořádně tlačit na jeho doznání. V tuto chvíli jsou však na oddělení kriminálky jen dva lidé, kteří si jsou vědomi jeho nevinnou. Avšak jen jeden z nich nemá sebemenší důvod na něj svalit vinu. Je tedy hodně velkým štěstím, že se Quinnovi podařil nalézt důkaz pro jeho alibi. Barman se tak stává klíčovým svědkem, v době, kdy byl u domu Wolfové, ho značně oslnilo rychle jedoucí SUV. Stopa k pachateli, jenž Laguertové pozvolna začíná docházet.

I přes snahu přebrat otěže, zůstává Dexter stále o krok za Miguelem. A jejich vzájemná averze se začíná dostávat do osobní roviny. Miguel do všeho zatáhl Debru. Pokud mu Dexter nepůjde na ruku, zničí jí kariéru u policie. Zpráva od hlídačky mu k tomu dává dostatečnou příležitost. Zapletla se s důležitým svědkem ve svém případu a to se neodpouští. Jenže v takovém případě odpuštění nezná ani Dexter, pokud chce Miguel hrát tvrdě, tak budou. Vydává se do jeho domu najít prsten Ellen, pro Miguela je to trofej, pro něho zase nezpochybnitelný důkaz. Místo prstenu poté v krabici na doutníky nechává vzkaz. Lístek s čistírny, kde nechal Miguelovu košili, mluví jasně. Pouto důvěry bylo zpřetrháno.

Comments are closed.